Európa VLAJKY - vedomostné pexeso

95
  • 1 z 3

Vedomostné pexeso pre deti - VLAJKY EURÓPY - nehľadajte klasické páry, ale vlajka priradená k štátu. 


  • Skladom
€5,99
Kategória: Hry pre deti O SVETE
 

Deti sa takto ľahko naučia, akú vlajku má ktorý štát. Deti milujú vlajky a majú dokonalú pamäť, ktorou si všetko zapamätajú. Učenie môže byť hrou.

 

Napríklad deti otočia kartičku na ktorej je vyobrazená bielo-modro-červená vlajka s dvojkrížom. V tomto prípade musia nájsť kartičku s odpoveďou: "Slovensko".

alebo ak odkryjú kartičku s červenou vlajkou s bielym krížom, musia k nej získať druhú kartičku s odpoveďou "Švajčiarsko".

a tak ďalej.

 

Podrobné pravidlá

Vedomostné pexeso obsahuje 48 kartičiek, tj. 24 párov. Kartičky zamiešajte a rozložte lícom nadol, aby ste nevedeli ich rozloženie. Postupne otáčajte po dvoch kartičkách lícom nahor. Ak nájdete kartičky, ktoré patria k sebe, odoberte ich a otáčajte znova. Hľadajte informácie, ktoré k sebe patria. Ak si nie ste istí, či ste ich našli, skontrolujte si čísla na kartičkách, ktoré musia byť zhodné. Prípadne kartičky priložte k sebe a hneď zistíte, či vám vytvorili celý obrázok. Ak kartičky nepatria k sebe, otočte ich späť lícom nadol a v hre pokračuje ďalší hráč. Vyhráva hráč s najväčším počtom párov kartičiek.